Hostelworld.com
HostelBookers Logo

Group of 15 or more?

Contact our Group Travel team directly for a tailor made solution for your group

×

Loppuunmyynti on lähellä

Pension Alpha

Group of 15 or more?

Contact our Group Travel team directly for a tailor made solution for your group

Hinnat
kartta
Arviot
  • Loistava sijainti
  • Auttavainen henkilökunta
  • Loistava siisteys
Lue kaikki arvostelut
  • Loistava sijainti
  • Auttavainen henkilökunta
  • Loistava siisteys

Kiinteistövälitys Kuvaus

Kääntäjä: Google
Tarjoamme yhden, kahden ja kolmen hengen huoneita. Lisävuoteet ovat saatavilla pyynnöstä.
Aamiainen (klo 7 - klo 10) maksaa ylimääräistä 6 € per henkilö per yö.

WLAN on saatavilla ilmaiseksi kaikissa huoneissa ja kaikissa tiloissa.

Olipa pääasema, huvipuistossa, roomalaiset tai tunnettu osto mailin "Zeil", voit saavuttaa nämä tavoitteet muutaman minuutin kävelymatkan. Moderni ja tarkoituksenmukaisesti sisustetut huoneet sisältävät kaapelitelevisio takaa miellyttävän oleskelun Pension Alpha.

Tärkeä:
Kaikissa huoneissa on kylpyhuone ei ole Hissi laitokseen!

Valita huoneen, joka on näkymät kadulle tai rauhalliselle sisäpihalle.

** Huomaa ** että sinun täytyy peruuttaa varauksen vähintään 3 päivää ennen saapumista.

Peruutuksista 4 viikkoa ennen aikana

HUOM peruutusehdot 2016:
Peruutukset 4 viikkoa ennen aikana seuraavissa messuilla aikoja
Tendence 25.08.-8.30.2016
Automechanika 11.09.-9.17.2016
Buchmesse 17.10.-10.23.2016
Viscom 01.11.-11.04.2016
FI Forum 14.11.-11.17.2016
Health Ainekset 28.11.-1.12.2016

Kustannukset ovat 100%. Ei ohjelmia tai ei-peruutuksista veloitetaan 100%
Näytä vähemmän Näytä lisää
Pension Alpha Located at Karlsruher Str.7, , Frankfurt.
Pension Alpha
Germany
Frankfurt 60329 Karlsruher Str.7
72% 218
50.1044508 8.6637711
Pension Alpha
    Huoneita saatavilla Standardi Yhden Hengen Yksityinen Huoneessa Kylpyamme / Wc Standardi Yksityinen 2Hh Huoneessa Kylpyamme / Wc Standardi 3 sänky Yksityinen Huoneessa Kylpyamme / Wc

Tarkista saatavuus

Ti 30 elo 2016 - Pe 2 syy 2016 Muuta.

Huoneen yhteenveto

Päivä Majoitus Hinta Valinta Yhteensä
Yhteensä:
Normaali Joustava Varaus:
VALITSE HALUAMASI VARAUS VAIHTOEHTO ALAPUOLELTA.
Yhteensä:
Tänaan maksettava talletus:
Tänaan maksettava talletus:
VARAA NYT

Tuoreimmat arviot

" rude dirty no airconditioner close to station but little dangerous 한국분들 왠만하면 돈 더 주고 좋은곳 예약하세요. "

- kdh087
Lue kaikki arvostelut

Palvelut

  • Ilmainen

    Pyyhkeet sisältyvät hintaan Ilmainen WiFi Ilmainen intenetyhteys

  • Yleistä

    Aamiainen ei sisälly hintaan Kaapeli-TV

  • Palvelut

    Intenetyhteys 24 h vastaanotto

Toimintatavat

Toimintatavat

Luottokorttimaksu mahdollinen

Huomioitavaa

Important:

Please note that you need to cancel your reservation at least 1 day before arrival.

For cancellations 4 weeks in advance during trade show periods,

Cancellation Policy Pension ALPHA
Karlsruher Strasse 7,60329 Frankfurt

Trade show periods, ( Tendence 29.08 - 02.09.2015; Automechanika 14-27.09.2015;
Buchmesse 13-18.10.2015;
Euro Banking 25-28.11.2015) cost will be 100%. No shows or non-cancellations are charged 100%

PLEASE NOTE cancellation policy for 2016:
Cancellations 4 weeks in advance during the following trade show periods
Heimtextil 11-16.01.2016;
Christmas world 28.01-02.02.2016
Ambiente 11-16.02.2016;
Light+Buildung 12 – 18.03.2016
Musikmesse 03-10.04.2016
IMEX 17.04.-21.04.2016
IFFA 05.05.-12.05.2016
Optatec 05.06.-09.06.2016
Texcare 09.06.-15.06.2016
Tendence 25.08.-30.08.2016
Automechanika 11.09.-17.09.2016
Buchmesse 17.10.-23.10.2016
Viscom 01.11.-04.11.2016
FI Forum 14.11.-17.11.2016
Health Ingredients 28.11.-01.12.2016

Cost will be 100%. No shows or non-cancellations are charged 100%

Breakfast (7am - 10am) costs extra 6 Euro per person per night.

Peruutussuoja

Peruutussuoja Jos peruutusta ei tehdä tämän ajanjakson sisällä, sinulta veloitetaan peruutusmaksu, joka on yhden yön hinnan suuruinen.

Näytä kaikki Frankfurtn Guesthouses

Hostelworld-mobiiliapplikaatio

Tee varaus matkan varrella uusien Hostelworld-matkapuhelinsovellusten avulla.

Voit etsiä ja tehdä varauksia yli 33 000 majoituspaikkaan yli 170 maassa mistä tahansa käsin.

Kirjaudu Uutiskirjeeseen

Lähetä tietosi

Kiitos kirjoittautumisestasi uutiskirjeeseemme!

Tilaamalla kuukausittaisen uutiskirjeemme saat parhaat hostel-tarjoukset ja uutiset suoraan postilaatikkoosi. Voit peruuttaa tilauksen milloin tahansa.